A Marie Claire Fashion Days szombati napjának legaranyosabb, és ennek okán a közönség jól hallható ámulatát kivívó pillanatait mindenképpen a francia divatiskolák végzős hallgatóinak bemutatói szolgáltatták.
A hétvége első napján azonban nemcsak francia, hanem magyar tervezők is felvonultatták kreációikat, azonban az élet úgy hozta, hogy teljes egészében elsőként a francia kreációkat volt módunk fotókkal is dokumentáltan megcsodálni. Ugyanakkor figyelemmel kísértük az Anna Daubner, Daige és Prieston bemutatókat is, amelyek során a tavaszra-nyárra jellemző üde, olykor neon, máskor púderes frissesség, a letisztult vagy éppen nőiesen bohókás darabok biztosítottak minket, hogy bizony lesz miért ácsingózni a következő szezonban is.
#1 Francia divatiskolák végzős hallgatóinak bemutatója
A három meghívott francia divatiskola (ESMOD Paris, EnsAD – azaz École nationale supérieure des arts décoratifs –, valamint a Duperré) végzős hallgatóinak darabjai közül elsősorban a női öltözéket tervezők bohém, olykor cukros, már-már rajzfilmekbe illően mókás, nem mindennapi darabjai ejtettek rabul. A cuki talán a legjobb jelző rájuk, persze csak abban az esetben, ha nem szeretnénk elmélyedni a divat terminusz technikuszainak tengerében. A férfi kollekciókkal - a bejegyzésben megvillantott kettő kivételével - nem nagyon tudtam mi kezdeni, a látszólag értelmetlen szakadások, szőrökkel, áttetsző fekete és egyéb sötét kelmék látszólag különlegesebb tartalom nélkül nem az én világom, így ezek megértéséhez mindenképpen érdemes megismerni a koncepció mögött húzódó elképzeléseket.
Valentin Parnetzki (Ensad)
Duschica Petit (ESMOD Paris)
Grégorie Willerval (ESMOD Paris)
Marilyn Hampartzounian (ESMOD Paris)
Jose Louis Martinez (ESMOD Paris)
David Wong (ESMOD Paris)
A férfi kollekciók közül leginkább ez az, ami betalált mind mondandó, mind megjelenés és a szemmel is látható minőség okán. Nem formabontó, ugyanakkor rövidebb nadrágszáraival, hosszabb mellényeivel és ehhez hasonló finomságokkal gyengéden feszegeti hagyományok kereteit.
Antoine Denis (ESMOD Paris)
#2 Formabontó bátorság – 1956 a stílus, a tervezés és a tiszteletadás jegyében
A Marie Claire Magazin felkérésére nyolc magyar tervező tervezett egy-egy szettet az 1956-os emlékév kapcsán. A legmegkapóbb Nora Sarman galambsziluett rátétekkel díszített légies darabja volt, Kata Szegedi, illetve a NUBU darabjait pedig szívesen látnám a gardróbomban is.
Nora Sarman
Kata Szegedi
NUBU
#3 Romani Design
A Romani Design külön, félórás szettben vonultatta fel kreációját. A 'civil' - zenész, színész - életben nem modellkedő, illetve a hivatásos modellek vegyítésével, formabontó mód megkoreografált bemutató látványban és zenében is ütős volt. Kitűnő példa arra, hogy miként lehet a hagyományos motívumokkal egy minden ízében mai és többségében nagyon is hordható kollekciót megalkotni.
Ha tetszett a bejegyzés, kövesd a blogot Facebook-on itt és Instagram-on itt vagy a Bloglovin segítségével!
Szép napot!
If you like the post, follow me on Facebook here or Instagram here to be notified about every new post. Follow my blog with Bloglovin!
Have a nice day!
DRKUKTA
Kérlek, hogy tartsd tiszteletben szerzői jogaimat. A Blogon vagy a hozzá kapcsolódó felületeleken megjelenő cikkek tulajdonosa és jogosultja a DRKUKTART bloggere. Ezen szellemi alkotások teljes vagy részbeni felhasználása különösen, de nem kizárólag üzletszerzési, marketing vagy más egyéb kereskedelmi célra a blogger előzetes írásbeli engedélye nélkül szigorúan tilos!
Please, respect my copyrights. All articles (partly and in full) belong to the intellectual property of the blogger of DRKUKTART. Using any part of the blog (including but not limited photos, articles in part or in full) for any purpose especially for marketing or other commercial reason is strictly prohibited without the preliminary written permission of the blogger!