
Az utóbbi szűk hat napban három olyan szuper "program" is megtalált, ami miatt kénytelen vagyok közhírré tétetni, hátha rajtam kívül másoknak is kellemes perceket szereznek. Hívhatjuk hétvégi inspirációnak, de szerencsére nincsenek a hét végéhez kötve.


Vasárnap este végre mi is megnéztük az alig egy hónapja, 2015. november 28-án bemutatott, felfrissített A diótörő című mesebalettet a Magyar Állami Operaházban. Bár az utóbbi években mindig terveztem, hogy elmegyek, évekkel ezelőtt csupán a gondolatig jutottam, tavaly már utána is néztem, ám akkor is csúnyán lecsúsztam róla. Az igazat megvallva szerintem idén is csak a színházjegyet terjesztő néninek köszönhettem, hogy lett jegyünk, mégpedig meglehetősen kellemes helyre.